North Shore Goodies - The Original Chunky Coconut Peanut Butter

The Original Coconut Peanut Butter is made with only two ingredients: coconuts and chunky bits of peanuts! 

Made in Hawaii using locally grown coconuts from Oahu, and peanuts that are grown on the Big Island of Hawaii. 

All Natural and no added sugar.

Great for Keto lifestyle or for all peanut butter lovers, especially chunky peanut butter lovers! 

Ingredients: Peanuts, Coconuts

Size: 8oz 


Customer Reviews

Based on 8 reviews
100%
(8)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
J
Janet Williams
Tropical peanut butter

Best peanut butter ever. You can taste the coconut. It doesn't have added sugar and chemicals. It makes great peanut butter and jelly sandwiches.

T
Tamara Goldenberg
Delicious!

We tried this while on Oahu and fell in love with it ! It so simply delicious and we we buy it for as long as we can !

C
Crystal Shafer
Chunky Coconut Peanut butter

This is the best peanut butter I've ever had! I had to put it out of site so I didn't eat the whole jar! It's a must try!

i
it wasn’t my favorite!!i

i love this peanut butter. it’s like a dessert!

C
Carol
Do the Math

I love this peanut butter. But here's the thing - an 8 ounce jar costs $9.75, but a 2 pound Jar costs $59!! So, if you want 2 pounds, buy 4 8oz jars for $39.

Customer Reviews

Based on 8 reviews
100%
(8)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
J
Janet Williams
Tropical peanut butter

Best peanut butter ever. You can taste the coconut. It doesn't have added sugar and chemicals. It makes great peanut butter and jelly sandwiches.

T
Tamara Goldenberg
Delicious!

We tried this while on Oahu and fell in love with it ! It so simply delicious and we we buy it for as long as we can !

C
Crystal Shafer
Chunky Coconut Peanut butter

This is the best peanut butter I've ever had! I had to put it out of site so I didn't eat the whole jar! It's a must try!

i
it wasn’t my favorite!!i

i love this peanut butter. it’s like a dessert!

C
Carol
Do the Math

I love this peanut butter. But here's the thing - an 8 ounce jar costs $9.75, but a 2 pound Jar costs $59!! So, if you want 2 pounds, buy 4 8oz jars for $39.